• Gratulacje dla Natalki

• Natalka Pierzchała z klasy 2b zdobyła 7 miejsce w IV Ogólnopolskich Zawodach w Gimnastyce Artystycznej zorganizowanych w Chorzowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces zbiórki na Schronisko dla Zwierząt w Sosnowcu Milowicach

W imieniu Samorządu Uczniowskiego gorąco dziękuję wszystkim, którzy pamiętali i przynieśli dary na schronisko dla zwierząt. Akcja odniosła duży sukces. Należą się ogromne podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców. Zebraliśmy karmy, miski, koce, akcesoria dla piesków i kotów. Dziękuję również naszej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Emili Tokarskiej oraz jej mamie, za transport tychże darów do Milowic.

opiekun Samorządu Uczniowskiego

Aleksandra Borkowska

• Spotkanie z instruktorem WOPR

• W piatek 12.01.2024 odbyło się spotkanie naszych uczniów klas 1-8 z instruktorem ratownictwa wodnego WOPR. Tematem spotkania było bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie oraz bardzo chętnie zadawali pytania .

• Rozwiązanie szkolnego konkursu plastycznego "Kartka świąteczna"

•  W szkolnym konkursie plastyczny przyznane zostały następujące miejsca:

kategoria klasy 1-3

1 miejsce Jakub Sieroń

2 miejsce Mikołaj Wyrostek

3 miejsce Adam Mucha

wyróżnienie - Małgorzata Piec

kategoria klasy 4-8

1 miejsce Karolina Mucha

2 miejsce Franciszek  Spiegel

3 miejsce Weronika Łabno

Wszystkie kartki przekazane zostały do  domów seniora.

• Gratulacje dla Ani!

• Ania z klasy 2b wzięła udział w kolejnych zawodach w łyżwiarstwie figurowym. Tym razem razem odwiedziła stolicę. Aniu życzymy dalszych sukcesów!

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma

bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!’’

Lista sprzętu dostępna na stronie Szkoły.

Możliwość utylizacji sprzętu firmowego - dokumenty dostępne na stronie Szkoły.

TERMIN ZBIÓRKI: 15-16.01.2024r.

MIEJSCE ZBIÓRKI: Szkoła Podstawowa nr 14, ul. 3 Maja 19

• Hazel na zajęciach z angielskiego w klasie 7a

• W ramach współpracy z MOK na Brzezince zaprosiliśmy na zajęcia języka angielskiego do klasy 7a wolontariuszkę Hazel z Turcji.

Uczniowie mieli okazję poznać kulturę, tradycje, zwyczaje kraju wolonariuszki oraz wskazać różnice i podobieństwa między Polską, a Turcją.

Thank you so much Hazel!:-)))

• Dzień piżamy

W ramach projekty edukacyjnego "Uczniowie dla uczniów," klasa 6a wymyśliła zadanie dla szkoły- Dzień piżamy.

W tym dniu uczniowie mogli założyć piżamę lub szlafrok.

• Akcja "Kartka dla Bartka"

• Społeczność Szkoły Podstawowej nr 14  oraz Przedszkole nr 18 w Mysłowicach brały udział w akcji #kartkadlabartka.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wyczarowaliśmy piękny uśmiech na twarzy Bartka.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY "OZDOBA BOŻONARODZENIOWA"

• Szkoła Podstawowa nr 14 w Mysłowicach zorganizowała  międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny "Ozdoba bożonarodzeniowa". Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace prezentowały się wspaniale. Gratulujemy następującym zwycięzcom:

I m. - Hanna Wajda - Szkoła Podstawowa nr 17,

II m. Leia Kostomarova - Szkoła Podstawowa nr 14,

III m. Filip Pronobis - Szkoła Podstawowa nr 11.

• "Mała książka - wielki człowiek" - kampania promująca czytelnictwo

• Uczniowie klasy 1a i 1b  otrzymali specjalną WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ w ramach ogólnopolskiego projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W skład każdej wyprawki wchodzą:

"Wnuczka antykwariusza" -  książka Justyny Bednarek oraz "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzysciach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania.

• Wizyta w Miejskie Bibliotece Publicznej -Filia nr 8 w Mysłowicach

• W piątek 15.12.2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wraz z p. Basia z bibliteki szkolnej  w zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej -filia nr 8 w  Mysłowicach. Dziękujemy P. Katarzynie Toborek za zaproszenie i przepięknie przeprowadzone zajęcia. Poniższe zdjęcia są dowodem, że wszyscy dobrze się bawili.

• GALA SPORTOWCÓW W MYSŁOWICACH

• Na początku grudnia br. pisaliśmy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendium sportowe: Maja Musik, Lena Pietrzyk i Bartosz Adamik.

W tym roku w naszym mieście zorganizowano GALĘ SPORTOWCÓW – piękna uroczystość, podczas której dziękowano trenerom oraz sportowcom- uczniom.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukces uczennicy klasy 4a

• Sukces uczennicy klasy 4a Mai Brzozy – 2 miejsce w turnieju tenisowym Talenciaki Masters, który odbył się w dniach 25-26.11 na kortach w Pszczynie.

W turnieju wzięło udział 16 najlepszych zawodników z całej Polski w kategorii wiekowej do lat 10 włącznie.