• Warsztaty terapeutyczne dla klasy 7a

• Klasa 7a uczestniczyła w warsztatach "23 kroki" prowadzone również przez Muzeum Auschwitz dla młodych ludzi, żeby na bazie prostych przykładów przybliżyć temat szeroko rozumianej tolerancji. Panie, Anna Muc i Aleksandra Borkowska, poprowadziły zajęcia warsztatowe również w języku angielskim. Uczniowie świetnie weszli w przydzielone im role, dzięki którym uzmysłowili sobie czym jest tolerancja, równe szanse, szacunek do innych ludzi.

• Memoriał Jerzego Chromika

• W sobotę 21 października odbył się 31 Memoriał Jerzego Chromika . Nasze uczennice Maja Musik oraz Hanna Musik uplasowały się na czołowych miejscach.

Maja Musik  - 2 miejsce 800m roczniki 2008-2010;

Hanna Musik  - 4 miejsce 150m roczniki 2015 i mlodsze

• Wycieczka w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo -Turystycznego

• W dniu 21.10 uczniowie Naszej szkoly wraz z opiekunami w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo-  Turystycznego (SKKT) wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kapeluszy w Novy Jicin, gdzie poznali etapy produkcji kapeluszy, a także odwiedzili ekspozycję generała Laudona. Po spacerze uliczkami miasta i zakupie pamiątek udaliśmy się do Muzeum Tatry w Koprzywnicach. Tam mogliśmy zobaczyć zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a także rowery, motory i silniki produkowane na przestrzeni lat XX wieku.

• Pasowanie na uczniów klasy 1

• Dnia 20 października uczniowie klasy 1a i 1b naszej szkoły uczestniczyli w ważnym wydarzeniu pasowania na pierwszoklasistę. Dzieci przygotowały z tej okazji program artystyczny. Pierwszaki pokazały swoje talenty: śpiewały, recytowały. Wszyscy zaproszeni goście zgodnie orzekli, że pierwszaki spisały się na medal i mogą być przyjęte na poczet uczniów naszej szkoły. Kulminacyjny momentem było ślubowanie - uczniowie uroczystości ślubowali , że będą dobrymi uczniami i Polakami, że będą godnie reprezentować swoją szkołę i klasę. Pasowania dokonała Pani Dyrektor wręczając każdemu dyplom. Bardzo cieszymy się z nowych uczniów i życzymy im wielu sukcesów edukacyjnych.

• Zajęcia w klasie 2b

• 19 października klasa 2b uczestniczyła w zajęciach z pedagogiem specjalnym p. Aleksandrą Hilus. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą rolę pełnią emocje w życiu człowieka. Swoją mimiką wyrażali dane emocje oraz wypowiadali się, co czują w danej chwili. Dużą atrakcją były pluszowe stworki zarówno te smutne jak i wesołe.

• Wieści z biblioteki

• W naszej bibliotece szkolnej

• czytamy wspólnie na przerwach
            • gramy w szachy
            •  uczymy się szydełkować.

Zapas włóczek  i szydełek zrobiony - zapraszam na przerwach.

• Udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

• 18 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w  IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej  Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Na przerwach szkoła zamieniła sie w czytelnię. Przy bibliotece szkolnej zorganizowana była STREFA CZYTANIA.

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Dziękujemy WSZYSTKIM za liczny udział w akcji.

• Gratulacje dla Natalki z 2b

• Natalia Pierzchała z klasy 2b zajęła II miejsce w III Międzynarodowych zawodach w gimnastyce artystycznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Edukacji Narodowej w SP14

• 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 2a i 2b razem z wychowawczyniami przygotowały scenkę dotyczącą życia szkolnego, piosenki, wiersze, taniec. Dziewczęta z klasy 5a zaprezentowały występ gimnastyczny tworząc piramidy oraz tańcząc z wstążkami. Oprawą muzyczną, konferansjerką oraz pomocą techniczną zajęli się uczniowie z klasy 7a i 8a.

• Akcja biblioteczna "W naszej szkole książki są wszędzie"

• W środę 11.10.2023 roku odbyła się akcja biblioteczna pt.: "W naszej szkole książki są wszędzie". Uczniowie mogli wypożyczać książki w tym dniu nie tylko w bibliotece ale także na korytarzu szkolnym na specjalnym stanowisku. Akcja będzie powtarzana cyklicznie co miesiąc.

• Życzenia Samorządu Uczniowskiego dla Pracowników SP 14

• Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, składa wszystkim pracownikom najlepsze życzenia.

Dziękujemy za trud i poświęcenie wykazywane każdego dnia w odpowiedzialnej i niełatwej, ale jakże pięknej pracy. Życzymy zdrowia, sukcesów, wytrwałości i cierpliwości.

Załączamy portrety pracowników SP 14 wykonane przez naszych uczniów.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Pierwsze zadanie z projektu edukacyjnego "Uczniowie dla uczniów " wymyśliła klasa 8a. Cała szkoła bez plecaka, za to z innowacyjnymi pomysłami zastępującymi tradycyjny plecak.

Zobaczcie sami....:-)))

• Zajęcia z pierwszej pomocy

• 2 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajeciach z udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy strażakom z OSP w Kosztowach za przeprowadzenie zajęć.