• SUKCES NASZEGO UCZNIA! 18th BALKAN JU-JITSU CHAMPIONSHIP

• W dniach 15.09-17.09 uczeń klasy VI- Bartosz Adamik reprezentował Polskę w Pucharze Świata w Ju-Jitsu Sportowym. Zawody odbyły się w stolicy Czarnogóry - Podgoricy Po dobrych walkach w konkurencji Fighting U14 Bartek wywalczył IX miejsce Już samo powołanie ucznia naszej szkoły do Kadry Narodowej i reprezentowanie kraju na tak prestiżowych zawodach jest powodem do dumy. GRATULUJEMY

• Spotkanie klas 2 z Panem Rafałem Granowskim

• 27 września uczniów klas drugich odwiedził niezwykły gość pan Rafał Granowski. Pomimo swojej niepełnosprawności jest ambitnym, inteligentnym i aktywnym wolontariuszem. Pomagał m. in. przy organizacji Off Festivalu, wspiera siatkarki Silesii Volley, bardzo aktywnie działa w Toszku. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu „Bębenek”. Następnie pan Rafał opowiadał o sobie, o swoich działaniach oraz odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Udowodnił uczniom, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w życiu codziennym. W podziękowaniu uczniowie wręczyli mu laurki oraz plakat, na którym odbili swoje dłonie w kształcie serca.

• SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z POLICJANTEM

• We wrześniu gościliśmy w naszej szkole panów policjantów, którzy odwiedzili nas w konkretnym celu. Nasze pierwszaki przeszły mini "szkolenie", które dotyczyło zachowania w różnych życiowych sytuacjach: na drodze, podczas wypadku, w kontakcie z obcymi. Przypomniane zostały ważne numery alarmowe. Uczniowie mogli również zadać pytania dotyczące pracy Policji.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny akademią, na którą przybyli: Prezydent Miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz, II Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Pan Mateusz Targoś, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Sonia Wójcik.

Dla całej szkolnej społeczności był to szczególny dzień, ponieważ po 3 miesiącach można było zobaczyć efekty prac remontowych sali gimnastycznej, a przedstawiciele władz miasta w tym dniu dokonali symbolicznego jej otwarcia.

Po przemówieniach, podziękowaniach, prezentacji nowych nauczycieli uczniowie klasy 7a, 8a i uczennica z klasy 6a pod kierunkiem Pani Joanny Przybysz zaprezentowali program artystyczny: scenki, wiersze, dedykacje muzyczne.

Wszystkim podobało się wspomnienie wakacji, muzyczne występy. Trochę mniej entuzjastycznie przyjęto kalendarz roku szkolnego, ale i tu pojawiły się dobre rady, jak go przetrwać.

Był to również szczególny dzień dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Widać było przejęcie na twarzach dzieci, które z uwagą słuchały występów, pięknie prezentowały  się w odświętnych strojach.

Po akademii uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

• Talenciaki

Przypiminajka, ruszyła kolejna edycja w której bierzemy udział 💪 tym razem są jeszcze lepsze nagrody 😀 a mamy szansę na dodatkowe jako jedna z najszybciej zapisanych szkół pod warunkiem że jak najszybciej zarejestrujemy 1000 talenciakow 😀

Czternastka z kopyta ruszyła,

wór Talenciaków otworzyła,

punkry zbieraj razem z Nami

niech się Szkoła wypełni nagrodami!!!