• Karnawał w SP14

• We wtorek 23.01 2023 roku uczniowie klas 1-3 bawili się na zabawie karnawałowej a po południu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli  szkolnej dyskotece karnawałowej.

Uczniowie z klasy 8 odpowiedzialni za nagłośnienie wybrali świetne kawałki muzyczne do karnawałowgo szaleństwa na parkiecie. Żeby umilić nam czas, odbyły się liczne konkurencje, a nawet pokaz tańca nowoczesnego.

Dziękujemy rodzicom z klas młodszych za przepiękne i klimatyczne dekoracje:-)))

• Gratulacje dla Natalki

• Natalka Pierzchała z klasy 2b zdobyła 7 miejsce w IV Ogólnopolskich Zawodach w Gimnastyce Artystycznej zorganizowanych w Chorzowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces zbiórki na Schronisko dla Zwierząt w Sosnowcu Milowicach

W imieniu Samorządu Uczniowskiego gorąco dziękuję wszystkim, którzy pamiętali i przynieśli dary na schronisko dla zwierząt. Akcja odniosła duży sukces. Należą się ogromne podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców. Zebraliśmy karmy, miski, koce, akcesoria dla piesków i kotów. Dziękuję również naszej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Emili Tokarskiej oraz jej mamie, za transport tychże darów do Milowic.

opiekun Samorządu Uczniowskiego

Aleksandra Borkowska

• Spotkanie z instruktorem WOPR

• W piatek 12.01.2024 odbyło się spotkanie naszych uczniów klas 1-8 z instruktorem ratownictwa wodnego WOPR. Tematem spotkania było bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie oraz bardzo chętnie zadawali pytania .

• Rozwiązanie szkolnego konkursu plastycznego "Kartka świąteczna"

•  W szkolnym konkursie plastyczny przyznane zostały następujące miejsca:

kategoria klasy 1-3

1 miejsce Jakub Sieroń

2 miejsce Mikołaj Wyrostek

3 miejsce Adam Mucha

wyróżnienie - Małgorzata Piec

kategoria klasy 4-8

1 miejsce Karolina Mucha

2 miejsce Franciszek  Spiegel

3 miejsce Weronika Łabno

Wszystkie kartki przekazane zostały do  domów seniora.

• Gratulacje dla Ani!

• Ania z klasy 2b wzięła udział w kolejnych zawodach w łyżwiarstwie figurowym. Tym razem razem odwiedziła stolicę. Aniu życzymy dalszych sukcesów!

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma

bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!’’

Lista sprzętu dostępna na stronie Szkoły.

Możliwość utylizacji sprzętu firmowego - dokumenty dostępne na stronie Szkoły.

TERMIN ZBIÓRKI: 15-16.01.2024r.

MIEJSCE ZBIÓRKI: Szkoła Podstawowa nr 14, ul. 3 Maja 19