• Warsztaty

• 22. marca uczniowie klas 6, 7, 8 uczestniczyli w naszej szkole w zajęciach warsztatowych. Warsztaty prowadzili pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Mysłowicach. Tematem zajęcia była przemoc domowa. Uczniowie mieli dużo pytań. Wykazali duże zainteresowanie tematem przemocy domowej.

• Gratulacje dla Igora!

• Igor z 2b od trzech lat trenuje rugby w mysłowickim klubie Hegemon. Razem z łączonym klubem Bajtle Ruda Śląska zdobyli 3 miejsce Mistrzostwach Śląska Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Gratulacje dla Wandy!

• Wanda z 2b po raz pierwszy miała okazję wystąpić przed większą publicznością podczas konkursu recytatorskiego „Mały OKR”, który odbył się 18 marca. Zaprezentowała wiersz J. Brzechwy „Na straganie”. Gratulacje !!!

• Teatrzyk Kamishibai w bibliotece szkolnej

• W marcu uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w Teatrzyku Kamishibai w bibliotece szkolnej.

Zaprezentowane zostały teatrzyki:

• Kopernik i wirujące planety
            • Gburkoludki
            • Wielkanocny zajączek.

Karty do teatrzyku zakupione zostały dzięki zaangażowaniu dzieci w szydełkowanie bibliotece szkolnej. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!!!!

Także przedszkolaki z Przedszkola nr 18 w Mysłowicach po skasowaniu biletu za 1 uśmiech brały udział w przedstawieniach.

Barbara Smolej - bibliotekarz

• SOBOTNIE BIEGI PRZEŁAJOWE

• 9 marca odbyły się kolejne, to już czwarte sobotnie biegi przełajowe na Słupnej. Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca Filip Szymroszczyk 1 w swojej kategorii Anna Sowa 3 w swojej kategorii. Pozostali uczestnicy uplasowali się w pierwszej 10. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za współpracę. Kolejny bieg 23 marca.

• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Dwóch uczniów klasy VI odniosło ostatnio znaczące sukcesy sportowe :)

Podczas minionego weekendu w Bielsku –Białej odbywały się Mistrzostwa Śląska w boksie. Zgłoszonych zostało ponad 200 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Miło nam oznajmić, że nasz uczeń- Alan Woźniak wywalczył srebrny medal, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Śląska! Czekamy na kolejne sukcesy Alana na ringu.

Z kolei 02.03.2024 r . w Górze odbył się Puchar Polski w Ju-Jitsu Sportowym, podczas którego dobrze nam znany Bartosz Adamik zdobył złoty medal w kategorii Fighting, U14, -48kg. W swoich walkach pokonał 4 zawodników, nie znajdując sobie równych i potwierdzając swoją wysoką dyspozycję.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :))

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• 4 marca  2024 roku w Szkole Podstawowej nr 14 zorganizowano Dzień Otwarty- Ahoj przygodo. W czasie spotkania z rodzicami przyszłych uczniów Pani Dyrektor przedstawiła ofertę szkoly. Podczas pierwszej szkolnej przygody przedszkolaki malowały podwodny świat, stoczyły bitwy na morzu, obejrzały przedstawienie Teatrzyku Kamishibai pt.: "Gburkoludki już znają: dziękuję, proszę, przepraszam". Zmaganiom sprostały wszystkie dzieci zdobywając skarb piratów.

• DZIEŃ RÓŻNYCH BUTÓW

•  "Uczniowie dla uczniów" w kolejnej odsłonie.... Tym razem klasa 4a wymyśliła zadanie dla szkoły- Dzień różnych butów- 2 różne buty.

• Tydzień Bezpiecznego Internetu 2024 - podsumowanie

• Dziękujemy Wszystkim za udział i zaangażowanie w obchodzach Tygodnia Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w Internecie.

Rodzice otrzymali materiały, które przybliżyły im tematykę bezpieczeństwa przy korzystaniu z internetu.

Poniżej podsumowanie konkursu na PLAKAT oraz PREZENTACJĘ zawierającą hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" i promujący bezpieczne zachowania w Internecie

klasy 1-4

1 miejsce - Mikołaj Wyrostek