• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Dwóch uczniów klasy VI odniosło ostatnio znaczące sukcesy sportowe :)

Podczas minionego weekendu w Bielsku –Białej odbywały się Mistrzostwa Śląska w boksie. Zgłoszonych zostało ponad 200 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Miło nam oznajmić, że nasz uczeń- Alan Woźniak wywalczył srebrny medal, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Śląska! Czekamy na kolejne sukcesy Alana na ringu.

Z kolei 02.03.2024 r . w Górze odbył się Puchar Polski w Ju-Jitsu Sportowym, podczas którego dobrze nam znany Bartosz Adamik zdobył złoty medal w kategorii Fighting, U14, -48kg. W swoich walkach pokonał 4 zawodników, nie znajdując sobie równych i potwierdzając swoją wysoką dyspozycję.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :))

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• 4 marca  2024 roku w Szkole Podstawowej nr 14 zorganizowano Dzień Otwarty- Ahoj przygodo. W czasie spotkania z rodzicami przyszłych uczniów Pani Dyrektor przedstawiła ofertę szkoly. Podczas pierwszej szkolnej przygody przedszkolaki malowały podwodny świat, stoczyły bitwy na morzu, obejrzały przedstawienie Teatrzyku Kamishibai pt.: "Gburkoludki już znają: dziękuję, proszę, przepraszam". Zmaganiom sprostały wszystkie dzieci zdobywając skarb piratów.

• DZIEŃ RÓŻNYCH BUTÓW

•  "Uczniowie dla uczniów" w kolejnej odsłonie.... Tym razem klasa 4a wymyśliła zadanie dla szkoły- Dzień różnych butów- 2 różne buty.

• Tydzień Bezpiecznego Internetu 2024 - podsumowanie

• Dziękujemy Wszystkim za udział i zaangażowanie w obchodzach Tygodnia Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w Internecie.

Rodzice otrzymali materiały, które przybliżyły im tematykę bezpieczeństwa przy korzystaniu z internetu.

Poniżej podsumowanie konkursu na PLAKAT oraz PREZENTACJĘ zawierającą hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024" i promujący bezpieczne zachowania w Internecie

klasy 1-4

1 miejsce - Mikołaj Wyrostek

2 miejsce - Wiktor Borodziuk

3 miejsce - Wiktor Grolik

wyróżnienie - Zuzanna Morcinek

klasy 5-8

1miejsce - Zuzanna Biber

2 miejsce - Karol Jaksina

3 miejsce - Julia Szwajnoch i Hanna Tojka

Dziękujęmy Radzie Rodziców za zakup nagród

• Światowy Dzień Walki z Depresją

• Dnia 23 lutego obchodziliśmy Świątowy Dzień Walki z Depresja. W związku z tym cały tydzień w naszej szkole prowadzona była akcją informacyjna. Wychowawcy prowadzili pogadanki w klasach na temat depresji. Na lekcjach muzyki prowadzone były zajęcia relaksacyjne i wyciszające przy muzyce.

• Wycieczka klas 1-3 do Brennej

• 22 lutego klasy 1-3 uczestniczyli w wycieczce do „Koziej Zagrody” w Brennej. Beskid to zachwycająca natura i bogata góralska kultura. Wielką atrakcją dla dzieci były warsztaty o muzyce i instrumentach regionu, kulig oraz możliwość bliskiego kontaktu z przyjaznymi kozami.

• Nowości w bibliotece szkolnej

• W imieniu czytelnkiów biblioteki  dziękuję za wsparcie akcji szydełkowania. Dzięki chojności uczniów mogłam zakupić nowe pozycje do teatrzyku Kamishibai.  Dziękuje też sponsorowi za wsparcie.

Wkrótce wyruszam  do klas i do naszego zaprzyjaźnionego przedszkola.

bibliotekarz SP14

W środowe walentynki jak co roku rozdawaliśmy naszym uczniom kartki walentynkowe poprzez naszą pocztę walentynkową. Cała społeczność szkolna mogła zaangażować się w akcję wysyłając przyjacielską wiadomość.

• Walentynka z biblioteki szkolnej

•  14 lutego 2024 roku wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły otrzymali Walentynkę z biblioteki szkolej  wykonaną przez uczniów kilku klas na lekcjach bibliotecznych.

Akcja miała na celu zachęcenie do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożycznia książki.

• Sukcesy naszej uczennicy

• Swoją przygodę z łyżwiarstwem Ania zaczęła gdy skończyła 6 lat - w grudniu 2021. Początkowo trenowała w grupie naborowej, a rok później przeszła na sport wyczynowy. Nauczyła się wszystkich skoków pojedynczych, w tym Axla - który należy do najtrudniejszych skoków. Na każdych zawodach Ania uzyskuje coraz lepsze wyniki, a jazda na łyżwach jest jej wielką pasją. Nasza uczennica 21 lutego będzie brała udział w kolejnych zawodach na lodowisku Jantor w Katowicach. Wszyscy trzymamy kciuki!!! Ania osiąga również sukcesy w narciarstwie.

• Zajęcia w klasie 1b

• Poznanie literki ń bylo dobrą okazją do porozmawiania na temat koni. Uczennice klasy 1b opowiedziały o swojej pasji. Zaprezentowały elementy stroju do jazdy konnej, sprzęt jeździecki, a także przedstawiły, jak należy dbać o konia. Uczniowie klasy 1b mieli możliwość zapoznać się z książkami o tych pięknych zwierzętach oraz poznać trudne nazwy takie jak klacz, ogier, czaprak czy wodze. Dziękujemy za wspaniale przygotowaną prezentację!

• Karnawał w SP14

• We wtorek 23.01 2023 roku uczniowie klas 1-3 bawili się na zabawie karnawałowej a po południu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli  szkolnej dyskotece karnawałowej.

Uczniowie z klasy 8 odpowiedzialni za nagłośnienie wybrali świetne kawałki muzyczne do karnawałowgo szaleństwa na parkiecie. Żeby umilić nam czas, odbyły się liczne konkurencje, a nawet pokaz tańca nowoczesnego.

Dziękujemy rodzicom z klas młodszych za przepiękne i klimatyczne dekoracje:-)))