• Magiczna zabawa w SP14

• klasy 5-8

klasy 1-4

W środę 26 listopada i w czwartek 27 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili w pięknie udekorowanej przez rodziców i dzieci sali gimnastycznej. Magiczna zabawa była okazją do wspólnych tańców, zabaw. A działo się, jak to w magicznej scenerii bywa!

• DZIEŃ EMOTKI

• Aby zjednoczyć społeczność szkolną i świetnie się bawić, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Emotki. EMOTKI, nazywane czasem emotikony, emoji wykorzystujemy każdego dnia pisząc wiadomości tekstowe. Tym razem postanowiliśmy namalować je na twarzy, koszulce, plecaku:-))

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

• 26.10.2022 odbyło się w szkole spotkanie uczniów klas 7a, 8a i 8b z przedstawicielem policji. Uczniom przedstawione zostały informacje dotyczące odpowiedzialności cywilnej i prawnej poparte licznymi przykładami z życia codzienego.

• Wieści ze świetlicy

• Korzystamy ile się da z ostatków pięknej jesiennej pogody . Dziś dzieci ze świetlicy miały okazję do malowania farbami na świeżym powietrzu

• Geografia w 6a

• Klasa 6 zaprezentowała na geografii Układ Słoneczny. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty i makiety. Brawo

• Akcja Małego Samorządu i biblioteki szkolnej

• 19 października 2022 roku Mały Samorząd  wspólnie z biblioteką szkolna zorganizował akcję "W naszej szkole książki są wszędzie". Akcja cieszy się dużą popularnością i będzie cyklicznie powtarzana.

• Kilka wieści z biblioteki szkolnej

• 1. Uczniowie klasy 5a i 6a na zajęciach bibliotecznych wykonali zakładki do książek, które rozdane zostaną uczniom klas 1-3.

2. We wtorek bierzemy udział w akcji czytelniczej .

3. W środę podczas konsultacji z rodzicami odbędzie się kiermasz książek.

• Podziękowania

• Serdecznie dziękuję NASZYM DARCZYŃCOM za sfinansowanie zakupu czytnika do biblioteki szkolnej oraz folii do oprawy książek a także Radzie Rodziców  za zakup naklejek na książki.

Nasza biblioteka szkolna przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 i zakupione zostały nowe pozycje książkowe do bibliteki, komputer oraz program e-biblio. Dzięki programowi uczniowie mogą na swoich kontach w dzienniku elektroniczym Librus w zakładce -Książki-  zabaczyć, jakie książki dostępne są w bibliotece.

Na bieżąco uzupełniam i wprowadzam do systemu kolejne pozycje książkowe, aby z czasem zrezygnować z kart papierowych.

Dziękuję też za każdą książkę podarowaną do biblioteki.

Bibliotekarz - Barbara Smolej

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

•   W miniony piątek tj. 21 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych przeżywali uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 14 w Mysłowicach.

Pięknie zaprezentowali się gościom: Prezydentowi Miasta Mysłowice Panu Dariuszowi Wójtowiczowi, II zastępcy Prezydenta Miasta Mysłowice Panu Mateuszowi Targosiowi, Dyrektor MZOPO Pani Barbarze Adler, rodzicom oraz społeczności szkolnej.

Mimo tremy, bo to pierwszy występ uczniów klas 1a i 1b, piosenki, wierszyki, tańce wypadły świetnie, po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, a pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała Dyrektor SP nr 14  Jolanta Brzozowska. Na pamiątkę tej doniosłej dla uczniów oraz rodziców chwili pierwszaki otrzymały piękne dyplomy.

• Warsztaty florystyczne

• W środę 19 października w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty florystyczne, w których wzięły udział chętne uczennice klasy IV i VII. Pod okiem pani Basi i pani Moniki powstały piękne bukiety w donicach. Do zrelacjonowania wykorzystano sprzęt z projektu ,,Laboratorium przyszłości”. Dziewczęta zadeklarowały swój udział już w kolejnych warsztatach. Kto wie..., może tego typu zajęcia wpiszą się na stałe w kalendarz pracy szkoły. Bukiety można zobaczyć poniżej  na  zdjęciach  i  korytarzu szkolnym.

• Podziękowanie

• Dyrektor Szkoły serdecznie dziękuje za wsparcie i udział w akcji , dzięki Państwu udało się zebrać 1400 Talenciaków na wózek na piłki. Zbieramy dalej na chustę animacyjną .

• Zajęcia w klasie 3a

• Uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Poznali zasady dbania o higienę, ćwiczyli prawidłową technikę mycia rąk. Uczniowie doskonale poradzili sobie z wykonaniem zadań, aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobyte umiejętności.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie podziękowali za trud nauczycielem i pracownikom szkoly występem artystycznym. Piosenki, wiersze, występ kabaretu uświetniły ten uroczysty dzień.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia. Jej znajomość jest  konieczna w życiu codziennym. W dniu dzisiejszym, tj. 11  października, odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas zabaw i rozwiązywania rozmaitych zadań oraz rebusów. Był pozytywnie motywujący stres i koleżeńska rywalizacja, a następnie oczekiwanie na wyniki klasowych rywalizacji. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i umiejętności jej szybkiego wykorzystania. Ponadto uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w projektowaniu koszulek z motywami liczb i figur geometrycznych, a także w przygotowaniu tabliczkowych rebusów. Ich dzieła były zachwycające. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali punkty z zachowania. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji! Dziękuję za udaną zabawę z matematyką.

• Dzień Chłopaka w klasach 1

• 3 października z okazji Dnia Chłopaka klasa 1a i 1b wybrały się do sali zabaw "Kosmos". Dzieci miały możliwość lepiej się poznać i pobawić. Było mnóstwo zabawy, przeciąganie liny i poczęstunek. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.