• Rozwiązanie szkolnego konkursu "Kartka świąteczna"

•  Kategoria klasy 1-3

1 miejsce Karolina Mucha klasa 3a

2 miejsce Zuzanna Radziszewska klasa 2a

3 miejsce Wojciech Tatar klasa 1b

wyróżnienia:

Kaja Dera klasa 1a

Lena Dera klasa 1a

Kategoria klasy 4-8

1 miejsce Julia Szwajnoch klasa 6a

2 miejsce Weronika Łabno klasa 6a

3 miejsce Grzegorz Skubiś klasa 7a

wyróżnienie:

Paulina Sieroń 8b

Organizatorami konkursu były p. Monika Gwóźdź-Flasza i p. Barbara Smolej

• Klasa 8a i 8b bierze udział w Ogólnopolski Projekcie Edukacyjnym "Canva na lekcji"

• Uczniowie wykonali kolejne zadanie projektowe. Korzystając z własnych pomysłów oraz programu Canva wykonali kolaż zdjęć dotyczący zwierząt.

Wykonali także projekt okładki książki (lektury i inne pozycje książkowe). Wydrukowane prace  wywieszone zostały na gazetce bibliotecznej w szkole.

• Świąteczna choinka

• Uczniowie klas 1-3 przygotowali wspólną pracę plastyczną - świąteczną choinkę. Dzieło można podziwiać na szkolnym korytarzu.

• Sportowa feriada 2022

• Spędźcie z nami ferie zimowe

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Nadchodząca przerwa w województwie śląskim została zaplanowana od 16 do 29 stycznia 2023 roku. Tradycyjnie nasza jednostka przygotował dla mieszkańców Mysłowic szereg atrakcji, z których będą mogły skorzystać zarówno dzieci jak i dorośli.

Na miejskim lodowisku w Parku Słupna przez dwa tygodnie najmłodsi będą mogli uczyć się jazdy na łyżwach. Bezpłatne lekcje będą prowadzić wykwalifikowani instruktorzy aż 4 razy w tygodniu. Odbędą się także turnieje: piłki nożnej halowej (roczniki 2011 – 2013) oraz siatkówki.

Aquapark, narciarskie szusowanie i morsowanie

Zaplanowaliśmy dla mysłowiczan wyjazd na narty do Wisły Cieńków i Szczyrku. Dla wielbicieli wody przygotowaliśmy dwie propozycje: wycieczkę do Parku Wodnego w Tychach oraz hartowanie ciała i duszy czyli niedzielne morsowania na kąpielisku Hubertus.

Po zimnej kąpieli na uczestników czekać będzie ciepła herbata, ognisko oraz mobilna sauna.

Kolejna porcja zabawy!

W drugim tygodniu ferii przygotowaliśmy wraz firmą Zabawito niespodziankę. W hali sportowej MOSiR przy ul. Bończyka 32z powstanie szereg stanowisk na których dzieci i młodzież będą mogli spróbować swoich sił z zabawkami sterowanymi radiowo.

Tor wyścigowy dla aut Desert Truck, stanowisko do driftu, boisko dla robotów grających w piłkę, czołgi i helikoptery, cymbergaj, ring do walki robotów Robo Combat czy park maszyn budowlanych… jak możecie przeczytać, na nudę nie będzie czasu.

Maraton z Dbamy o Damy

Sportową feriadę zakończymy z tanecznym przytupem. W niedzielę 29 stycznia, o godz. 10.00 zapraszamy na Taneczny Maraton Fitness. Przez 3 godziny będziecie mogli rozgrzać każdy mięsień swojego ciała, tańcząc z naszymi instruktorkami. Każda godzina to inny styl zabawy.

Nudy nie planujemy, dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszych propozycji, czekamy na Was i do zobaczenia w ferie.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: www.mosir.myslowice.pl, (32) 3171802,

• Akcja "Idą święta, nie o smsi-e lecz o kartce pamiętaj"

• W ramach kampanii Fundacji Dbam o Mój Zasięg” Idą święta nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj” uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 14 w Mysłowicach własnoręcznie wypisali życzenia i wysłali,  bądź podarowali kartki bliskim ze swoich rodzin i otoczenia.

Akcja odbyła się w szkole po raz drugi i cieszyła się ogromną popularnością i zaangażowaniem.

Szkoła uczestniczy w Programie SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO.

• Zabawy na śniegu

• W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 wykorzystali piękną zimową aurę i spędzili czas na dworze. Wszyscy spędzili miło czas i pamiętali o zasadach bezpiecznej zabawy.

• Projekt "Moc nocy wigilijnej"

• W grudniu kl. 7 realizowała projekt ,,Moc nocy wigilijnej", w ramach którego omawiano lekturę,, Opowieść wigilijna". Uczniowie wypełniali karty pracy, tworzyli opisy a potem rysunki duchów odwiedzających Scroog'a, wykonywali świąteczne kartki i redagowali życzenia, opowiadali o świątecznych tradycjach. Wszystko zakończyło się quizem dotyczącym znajomości lektury. Działania te podejmowali na lekcjach języka polskiego, plastyki, informatyki i  zajęciach z wychowawcą.

• Nasze Mikołajki

• Jak co roku nasze szkolne Mikołajki nie obyły się bez czerwonych czapeczek, słodkości i drobnych upominków.

Pamiętajcie... każdy z Was może zostać Mikołajem:-)))

• IV BIESIADA ŚLĄSKA

• 8 grudnia 2022 r. w czwartkowe popołudnie odbyła się w naszej szkole BIESIADA ŚLĄSKA, na którą przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz,II Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Pan Mateusz Targoś, Radni Miasta Mysłowice Pani Maria Krutysza, Pan Marek Mikuła, Pan Antoni Zazakowny, przedstawiciele związków zawodowych, Rady Dzielnicy Wesoła oraz okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych.

W pięknej, zimowej scenerii mieliśmy okazję posłuchać tekstów w gwarze, tych bardziej lub mniej znanych, wiców, obejrzeć bajkę o Kopciuszku oraz oczywiście pośpiewać wspólnie znane śląskie szlagiery.

Na koniec był występ Śląskiej Bajarki Pani Dominiki Kierpiec- Kontny, który chętnie współtworzyły dzieci, a Pan Mateusz Lisiecki przypomniał tradycje związane ze śląską kuchnią.

Wszystkie występy bardzo się podobały i nagradzane były gromkimi brawami.

Po występach był jeszcze czas na poczęstunek: przygotowany przez organizatorów, rozmowy i zakupy na kiermaszu.

• Akcja "W naszej szkole książki są wszędzie"

• 13.12.2022 roku odbyła się w szkole akcja Małego Samorządu Uczniowskiego i biblioteki szkolnej pt: "W naszej szkole książki są wszędzie". Dzięki akcji uczniowie mogli wypożyczyć książki na przerwie na korytarzu szkolnym.